Jak zacząć - yoyo

Widziałeś klip? Kumpel już zaczął trenować, a Ty jeszcze nie wiesz od czego zacząć? Jakie yoyo na początek? Przychodzimy z pomocą. Machaniem zajmujemy się od lat i bardzo chętnie pokażemy Ci jak wejść do pierwszej ligi.

Wyróżnia się pięć podstawowych stylów. Różnią się one sposobem mocowania yoyo do sznurka i palca, co zmienia możliwości wykonywania tricków. Style to:
1A – klasyczne, nieresponsywne yoyo (należy wykonać tzw. Bind, czyli trick przywracający je do ręki) przyczepione jest do sznurka i palca. W tym stylu są wykonywane tricki typu: Rock The Baby, Brain Twister, Walk The Dog, itp.
2A – dwa responsywne yoyo (wracają za pociągnięciem palca). Trzymamy po jednym yoyo w każdej dłoni. Wykonywane tricki to tzw. loopy (tricki zapętlające się).
3A – tak jak 2A wykorzystuje 2 yoyo. Tricki jednak zaczerpnięte są ze stylu 1A, a yoyo są nieresponsywne.
4A – yoyo nie jest przyczepione do sznurka, bawiący się wyrzuca je w powietrze i operuje nim z większą swobodą, ale też ryzykiem upuszczenia.
5A – yoyo nie jest przyczepione do palca, zaś na końcu sznurka, umieszczona jest przeciwwaga (np. w formie kostki). W sztuczkach operujemy zarówno yoyo jak i kostką.

Aby zacząć musisz mieć odpowiedni sprzęt. Idealne yoyo na start znajdziesz w zakładce sklep. Yoyofactory Arrow będzie perfekcyjnie do nauki podstawowych tricków. Kiedy opanujesz podstawy jak i będziesz gotów wejść na wyższy poziom, w zestawie znajdziesz nieresponsywne łożysko. Po wymianie łożyska będziesz w stanie wykonywać bardziej profesjonalne sztuczki. Do tego Arrow jest jedną z najtańszych pozycji w naszym sklepie. Z użyciem tego modelu rozpoczniesz przygodę z 1A,3A i 5A.

Yoyofactory Arrow
Replay Pro

Jeżeli już kiedyś miałeś styczność z yoyo i opanowałeś podstawy, rekomendujemy kupno modelu Replay Pro. Jest to plastik, sygnowany nazwiskiem mistrza świata Gentry’tego Stein’a, na którym wygrano USA Nationals. Niesamowicie stabilne yoyo, ma długi spin time i jest w bardzo atrakcyjnej cenie. U nas w sklepie w kilku wariantach kolorystycznych!

Jeżeli myślisz o stylu 2A doradzamy model Loop 720 – ulubione yoyo wielokrotnego mistrza świata tej kategorii Shu Takady.

Loop 720
Flight

Kategoria 4A wymaga yoyo, które jest większe i bardziej odporne na uderzenia. Flight to model, które pozwoli nauczyć się sztuczek z każdego poziomu trudności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium