Jak zacząć - balisong

Nóż motylkowy do ćwiczeń

Znany z klasyki filmu i gier komputerowych nóż motylkowy poza prostotą działania oraz ciekawym wyglądem ma do zaoferowania nieograniczone możliwości! Oto garść informacji dla każdego początkującego fana balisongów.

W rękach wprawionej osoby z łatwością wprowadzi w podziw dosłownie każdego. Zaskoczy Cię jak świetna jest to zajawka. Dostarczy Ci wiele frajdy i satysfakcji, a przy okazji pomoże poprawić refleks oraz zręczność.

Balisong flipping, bo tak nazywa się sztuka polegająca na manipulowaniu nożem motylkowym, angażuje głownie dłonie i nadgarstki. Wymaga od nas wyczucia balansu noża, ćwiczeń oraz zachowania ostrożności. Na początku wszystko to może wydawać się skomplikowane, ale zanim się obejrzysz, zaczniesz tworzyć swoje pierwsze sekwencje tricków a wtedy na pewno szybko nie odłożysz balisonga z powrotem na półkę.

Modele noży motylkowych do trików

Modele do flippingu różnią się wymiarami, materiałem, wykonaniem oraz ceną. Na start najlepiej jest wybrać model, którego upuszczenie nie będzie dla nas wielką startą. Dlatego dla początkujących polecamy noże Kandar. Ich cena, waga oraz wytrzymała konstrukcja zapewnią nam odpowiedni start na drodze do zostania najlepszym.

Dla bardziej zaawansowanych możemy polecić modele wykonane z tworzyw sztucznych Squiddy i Squiddy-B od renomowanej firmy Squid Industries. Są one jednymi z najlepiej ocenianych balisongów treningowych w formie zabawki, którą możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie! Cechują się wygodą użytkowania, dobrym wyważeniem i bezpieczeństwem. Zostały one stworzone z myślą o profesjonalnym flippingu! Każdy z modeli jest regularnie dopracowywany w celu zapewnienia najlepszych osiągów oraz stale są wprowadzane nowe projekty.

Po więcej informacji na temat podstaw zajrzyj na grupę Balisong Polska Liga Flipperów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium